• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Aktualności Komunikaty: Oddział Krakowski PTS » Spotkanie wokół książki Seweryna Rudnickiego “Wystarczająco dobra wiedza”

Spotkanie wokół książki Seweryna Rudnickiego “Wystarczająco dobra wiedza”

Spotkanie wokół książki Seweryna Rudnickiego “Wystarczająco dobra wiedza”
Opublikowano 12 kwietnia 2024 w: Aktualności, Komunikaty: Oddział Krakowski PTS

Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Laboratorium Praktyk Społecznych Instytutu Socjologii UJ zapraszają na dyskusję wokół książki Seweryna Rudnickiego (WH AGH) “Wystarczająco dobra wiedza. Badania user experience a wytwarzanie praktycznie użytecznej wiedzy o świecie społecznym” (Scholar 2023). 

Spotkanie odbędzie się 18 kwietnia 2024 r. o godz. 17.30 w Instytucie Socjologii UJ, ul. Grodzka 52, czytelnia Biblioteki IS UJ (tzw. sala kominkowa), I piętro.

Spotkanie ma na celu zaprezentowanie przez Autora tematyki książki, przedstawienie uzyskanych wyników oraz wniosków płynących z prowadzonych badań i analiz. Stanowiło będzie to wprowadzenie do dyskusji nad procesem powstawania wiedzy o świecie społecznym, która jest postrzegana jako praktyczna i użyteczna. Pozwoli też na pokazanie, w jaki sposób wiedza socjologiczna jest przekładana, adaptowana i może wchodzić do użycia poza nauką, znajdując zastosowania w różnych obszarach życia społecznego.

W dyskusji wezmą udział:
dr hab. Łukasz Afeltowicz, prof AGH, Katedra Studiów nad Społeczeństwem i Technologią, AGH w Krakowie
dr hab. Andrzej Bukowski, prof. UJ, Laboratorium Praktyk Społecznych, Instytut Socjologii UJ
dr Seweryn Rudnicki, Katedra Studiów nad Społeczeństwem i Technologią, AGH w Krakowie
dr hab. Marta Smagacz-Poziemska, prof. UJ, Laboratorium Praktyk Społecznych, Instytut Socjologii UJ

Prowadzenie: dr Radosław Tyrała i dr Dorota Żuchowska-Skiba (WH AGH).

Książka jest udostępniana w wolnym dostępie na stronie: https://tiny.pl/drqb9

Seweryn Rudnicki jest socjologiem i pracuje w Katedrze Studiów nad Społeczeństwem i Technologią Wydziału Humanistycznego AGH w Krakowie. Naukowo zajmuje się teorią praktyk, socjologią wiedzy, studiami nad nauką i technologią oraz problematyką kreatywności. Współpracuje z Delft University of Technology (Holandia) i University of Gothenburg (Szwecja).

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/6fNxtF3hs Serdecznie zapraszamy!

Zarząd Oddziału Krakowskiego

Polskiego Towarzystwa Socjologicznego