• Polski
  • English

Sekcja Socjologii Migracji

STRONA GŁÓWNA» Sekcja Socjologii Migracji

Sekcję Socjologii Migracji PTS powołano do życia we wrześniu 2019 r. z inicjatywy Katarzyny Andrejuk i Aleksandry Winiarskiej. Chęć jej utworzenia wynikła z rosnącej popularności badań migracyjnych wśród socjologów, co przełożyło się na dużą liczbę zgłoszeń do grupy tematycznej na Zjazd Socjologiczny “Trwałość i płynność migracji międzynarodowych. Cyrkulacja, osiedlanie, integracja imigrantów”/ “Durability and liquidity of international migration: circulation, settlement, integration of migrants” (a także liczne referaty dotyczące badań migracyjnych na innych sesjach Zjazdu).

Sekcja stanowi platformę dyskusji i wymiany informacji dla badaczy migracji. Informacje o naszych seminariach i spotkaniach, a także o innych wydarzeniach związanych ze studiami migracyjnymi, są rozpowszechniane przez newsletter sekcji, a także profil sekcji w mediach społecznościowych.

Zarząd:

Przewodnicząca sekcji: Katarzyna Andrejuk (Instytut Filozofii i Socjologii PAN)

Wiceprzewodniczący sekcji: Marcin Gońda (Uniwersytet Łódzki)

Wiceprzewodnicząca sekcji: Aleksandra Winiarska  (Uniwersytet Warszawski)

Email: socjologiamigracji.pts@yahoo.com

Profil facebook:

https://www.facebook.com/SocjologiaMigracjiPTS/?modal=admin_todo_tour

 

Seminaria “Monografie Migracyjne”

Odbyło się inauguracyjne seminarium Monografie Migracyjne Sekcji Socjologii Migracji PTS. Omawiano książkę Izabeli Grabowskiej “Otwierając głowy. Migracje i kompetencje społeczne”. Komentarze do książki wygłosili Katarzyna Andrejuk i Marcin Gońda. Prowadzenie spotkania: Aleksandra Winiarska

Newsletter Sekcji:

Newsletter 1

Newsletter 2

NEWSLETTER 3

 

 

Komunikaty sekcji

    Chwilowo nie ma żadnych komunikatów do wyświetlenia. Zapraszamy wkrótce.