• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Konferencje » Konferencja: Technologiczno-społeczne oblicza XXI w.

Konferencja: Technologiczno-społeczne oblicza XXI w.

Konferencja: Technologiczno-społeczne oblicza XXI w.
Opublikowano 29 listopada 2015 w: Konferencje

Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie wraz z Kołem Naukowym Studentów Socjologii AGH mają zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej“Technologiczno-społeczne oblicza XXI w.”, która odbędzie się w dniach 3-4 marca 2016 roku w Krakowie.

 

Celem konferencji jest dyskusja nad społecznymi i kulturowymi zjawiskami, mającymi swój początek w XXI wieku, powstającymi na styku nowoczesnych technologii (również cyfrowych) i działalności społeczno-kulturowej człowieka. Organizatorom zależy na podejściu prospektywnym, próbach diagnozy obecnej sytuacji i propozycjach czy wnioskach formułowanych z myślą o przyszłości.

 

Organizatorzy czekają na propozycje zarówno wystąpień referatowych, jak i posterów w przewidzianej w programie sesji posterowej.

 

Gośćmi Konferencji z wystąpieniami specjalnymi będą: prof. Kazimierz Krzysztofek (Uniwersytet SWPS), prof. Agnieszka Ogonowska (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie), prof. dr. hab. inż. Mariusz Ziółko (AGH w Krakowie), prof. Maria Nawojczyk (AGH w Krakowie) oraz dr hab. Mirosław Filiciak (Uniwersytet SWPS).

 

W programie Konferencji przewidziane są dwie dyskusje panelowe “Społeczeństwo przyszłości” oraz “Prywatność a (nowe) technologie” z udziałem przedstawicieli organizacji samorządowych, środowiska akademickiego oraz branży IT.

 

Więcej informacji w załączonym komunikacje oraz na stronie Konferencji:

http://wh.uci.agh.edu.pl/konferencje/technologiczno-spoleczne-oblicza-xxi-wieku/

 

Polskie Towarzystwo Socjologiczne objęło patronat honorowy nad Konferencją.