Seminaria Badań Biograficznych
Seminaria Badań Biograficznych
Opublikowano 28 września 2018 w: Aktualności
SEMINARIUM BADAŃ BIOGRAFICZNYCH
SEMESTR ZIMOWY 2018/2019
KATEDRA SOCJOLOGII KULTURY UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO
SEKCJA BADAŃ BIOGRAFICZNYCH PTS
CENTRUM BADAŃ BIOGRAFICZNYCH UŁ
ZAPRASZAJĄ NA KOLEJNE SEMINARIA BADAŃ BIOGRAFICZNYCH
Seminaria odbywają się w sali E115 Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego przy ulicy Rewolucji 41/43 w Łodzi w godzinach 13.15-18.30
Osoby zainteresowane uczestnictwem w danym seminarium proszone są o kontakt w celu otrzymania materiałów – badania.biograficzne@gmail.com
12.10.2018
Marcin Jewdokimow (USKW) Powołania do życia zakonnego w ujęciu biograficzno-narracyjnym
Podczas warsztatów analizie poddane będą materiały (wywiady biograficzno-narracyjne oraz indywidualne) zebrane w ramach badań na temat przemian form życia konsekrowanego po 1945 roku w Polsce (projekt wciąż trwa). Badania dotyczą przemian organizacji życia w klasztorze, powołań oraz ekonomiki klasztornej. Badaniu poddane są wybrane klasztory monastyczne (męskie i żeńskie).
16.11.2018
Jakub Gałęziowski (UW i Uniwersytet w Augsburgu) Wojenne dzieci sowietów
Po raz drugi omawiać będziemy wywiady z kolekcji projektu CHIBOW (Children Born of War), w ramach którego gromadzone są historie życia dzieci poczętych z relacji z okupantem. Tym razem zajmiemy się dziećmi sowieckich ojców.
14.12.2018
Marcin Muszyński (UŁ) Uczenie się starości – analiza doświadczania własnej starości
Sposób rozumienia starości zależny jest od kontekstu społecznego, kultury czy regionu świata w jakiej jednostka żyje, zmienia się także w obrębie jednego społeczeństwa. Nie pozwala to na jednoznaczne określenie początku starości. Historie życia osób starszych mają pozwolić nam na zrozumienie doświadczenia starości: jakie znaczenia jej nadają i jak się jej uczą.
11.01.2019
Anna Jarkiewicz (UŁ) Społeczno-biograficzne doświadczenia osób z zaburzeniem psychicznym
W trakcie spotkania poddamy analizie wywiady z osobami cierpiącymi na zaburzenie psychiczne, które zostały przeprowadzone w organizacjach samopomocowych oferujących pomoc dla osób z powyższym problemem. Projekt badawczy znajduje się we wczesnej fazie realizacji – dotychczas (od marca 2018) zgromadzono 16 wywiadów w dwóch tego typu instytucjach na terenie miasta powyżej 500 tys. mieszkańców.
Serdecznie zapraszamy
Kaja Kaźmierska i Katarzyna Waniek