SocjoPercepcja vol. 42 we Wrocławiu 16.10.2024
SocjoPercepcja vol. 42 we Wrocławiu 16.10.2024
Opublikowano 25 września 2024 w: Aktualności, Komunikaty: Oddział Wrocławski PTS
Szanowni Państwo,
Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wrocławskim Instytutem Kultury zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyklu SocjoPercepcja. Spotkanie, tym razem w formie warsztatów z praktykami, odbędzie się 16 października 2024 w Bibliotece Uniwersyteckiej we Wrocławiu, ul. Fryderyka Joliot-Curie 12, sala 3.
Spotkanie będzie częścią dnia otwartego międzynarodowej konferencji „Społeczne Granice Pracy: krytyczne badania nad światem pracy w czasach wielokryzysu” (https://socialboundariesofwork.pts.org.pl/pl/)
Warsztaty – a szerzej konferencja – poświęcone będą analizie relacji pomiędzy światem akademickim i światem pracy w warunkach nakładających się na siebie i wzmacniających kryzysów społeczno-ekonomicznych. Pandemia COVID-19 była nie tylko głębokim kryzysem zdrowia publicznego, ale i poddanych presji neoliberalnych reform usług publicznych i systemu zabezpieczeń społecznych. Eskalacja konfliktów zbrojnych w Europie w wyniku pełnoskalowego ataku Rosji na Ukrainę wzmocniła tylko trwające od lat ruchy uchodźcze. Postpandemiczna rzeczywistość naznaczona jest również kryzysem inflacyjnym, który pogłębił istniejące nierówności społeczne i pauperyzację wielu grup pracowniczych.
Podczas dnia otwartego – zaplanowanego w języku polskim – zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne z polskiego na angielski i z angielskiego na polski.
Warsztaty odbędą się z udziałem osób reprezentujących organizacje pracownicze i organizacje pracodawców organizowanych w ramach projektów:
(1) 10:00-12:00: the European Research Council (ERC Advanced Grant), grant agreement n° 833577 – Project ResPecTMe (Researching precariousness across the paid/unpaid work continuum), kierowany przez Valerię Pulignano (KU Leuven), https://soc.kuleuven.be/ceso/wo/erlm/respectme) – Awareness Workshop;
(2) 12:30-14:30: projekt NCN OPUS „COV-WORK: Świadomość społeczno-ekonomiczna, doświadczenia pracy i strategie radzenia sobie Polaków w kontekście kryzysu post-pandemicznego”, finansowanie Narodowe Centrum Nauki (nr umowy NCN UMO-2020/37/B/HS6/00479, https://covwork.uwr.edu.pl/), kierowany przez Adama Mrozowickiego (Uniwersytet Wrocławski) i Jana Czarzastego (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) – seminarium wielobranżowe kończące projekt;
(3) 15:30-17:30: międzynarodowy projekt “ENDURE: Nierówności i odporność społeczna oraz nowe sposoby zarządzania w świecie post-pandemicznym” (kierowany przez Mihaia Vargę, Freie Universität Berlin, współfinansowany przez Narodowe Centrum Nauki (kierownik zespołu polskiego: Mateusz Karolak, Uniwersytet Wrocławski) w ramach sieci Trans-Atlantic Platform for Social Sciences and Humanities (T-AP) (https://www.endure-project.org/):
Pełny program dnia otwartego: https://socialboundariesofwork.pts.org.pl/en/program/
Warsztaty w pierwszym dniu konferencji są otwarte dla wszystkich zainteresowanych bez konieczności wnoszenia opłat, prosimy jednak o rejestrację na stronie: https://forms.gle/EcJwDadCLjyUrceo6
Serdecznie zapraszamy
Zarząd PTS o. Wrocław