• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Aktualności Komunikaty: Oddział Łódzki PTS » Oddział Łódzki PTS zaprasza na dyskusję: Między misją a frustracją – przesilenie w polskiej szkole?

Oddział Łódzki PTS zaprasza na dyskusję: Między misją a frustracją – przesilenie w polskiej szkole?

Oddział Łódzki PTS zaprasza na dyskusję: Między misją a frustracją – przesilenie w polskiej szkole?
Opublikowano 6 listopada 2023 w: Aktualności, Komunikaty: Oddział Łódzki PTS

Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zaprasza na dyskusję pt.: „Między misją a frustracją – przesilenie w polskiej szkole?”

Dyskusja odbędzie się na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, w sobotę 18 listopada o godzinie 15:30 w sali C02.

Uczestniczki dyskusji:
Joanna Sokolińska
– autorka książki „Nauczyciele – wielki zawód” (RM, 2023), socjolożka, terapeutka, współautorka książek: “Mów o mnie ono. Dlaczego współczesne dzieci szukają swojej płci?” (z Katarzyną Skrzydłowską-Kalukin, WAB, 2022), “Rodziny himalaistów” (z Katarzyną Skrzydłowską-Kalukin, WAB, 2020). Na co dzień pracuje terapeutycznie z dziecięcymi i dorosłymi podopiecznymi warszawskiej fundacji, a także dyżuruje w telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży.

Katarzyna Kalinowska
– doktorka socjologii, pracuje w Collegium Civitas i w Instytucie Badań Edukacyjnych. Zajmuje się m.in. socjologią emocji, badaniami młodzieży i etnografią szkoły. W pandemii realizowała grant badawczy „Doświadczanie bezsensu w szkole. Badania mikropraktyk edukacyjnych” (Miniatura NCN).

Prowadząca dyskusję:
Marta Szymczyk
– absolwentka Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ, nauczycielka, pedagożka, aktywistka społeczna. Prowadzi fanpage „Nieszablonowa pedagożka” poświęcony wychowaniu, edukacji antydyskryminacyjnej, przepisom prawa oświatowego oraz sprawdzonym działaniom w pracy z dziećmi i młodzieżą. Współpracuje z łódzkim oddziałem Centrum Praw Kobiet udzielając wsparcia dzieciom i kobietom doświadczającym przemocy.

Tytuł proponowanej dyskusji nawiązuje do książki prof. Zdzisławy Kawki wydanej w 1998 roku w Wydawnictwie Uniwersytetu Łódzkiego („Między misją a frustracją: społeczna rola nauczyciela”). Pani Profesor została zaproszona do uczestnictwa w spotkaniu w roli komentatorki, posiadającej ekspercką wiedzę historyczno-społeczną dotyczącą obszaru, który będzie przedmiotem naszej dyskusji.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1018232362788518