• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Aktualności Komunikaty: Oddział Poznański PTS » Spotkanie: Studencka jesień życia i life-long learning w uniwersyteckiej praktyce. O roli Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Spotkanie: Studencka jesień życia i life-long learning w uniwersyteckiej praktyce. O roli Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Spotkanie: Studencka jesień życia i life-long learning w uniwersyteckiej praktyce. O roli Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Opublikowano 22 czerwca 2021 w: Aktualności, Komunikaty: Oddział Poznański PTS

Spotkanie poświęcone badaniom i powstałej na ich bazie książce pt. „Potrzeby edukacyjne seniorów a Uniwersytet Trzeciego Wieku” (Wyd. Naukowe SCHOLAR, Warszawa 2020).

Udział wezmą:

prof. Piotr Sałustowicz
Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPS

dr Maciej Kokociński
Wydział Socjologii UAM

dr Małgorzata Klauze
Centrum Inicjatyw Senioralnych, Poznań

Prowadzenie:
dr Anna Kokocińska
Fundacja Naukowa im. Floriana Znanieckiego

Wydarzenie odbędzie się online 28 czerwca 2021 r. (poniedziałek) o godz. 18:00.

Link do spotkania:
https://teams.microsoft.com/…/19…/1623710049923…


Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu seminariów, których celem jest upowszechnienie wyników współcześnie prowadzonych badań socjologicznych. Chcemy uchwycić różnorodność życia społecznego i przekonać się o potencjale poznawczym odmiennych perspektyw – praktycznych i teoretycznych – wykorzystywanych w badaniach.

Spotkania są organizowane w stulecie założenia w Poznaniu Instytutu Socjologicznego, funkcjonującego od 1928 r. jako Polski Instytut Socjologiczny. Był on ogólnokrajową, posiadającą oddziały w innych miastach, organizacją naukową, która prowadziła działalność badawczą, organizacyjną i współpracowała z podobnymi placówkami na świecie. Jej zasługą była integracja socjologicznie zorientowanych badaczy i badaczek z różnych ośrodków naukowych w Polsce, o różnych tradycjach i paradygmatach, co odzwierciedlały m.in. publikowane przez Instytut monografie, a także artykuły zamieszczane w jego „Przeglądzie Socjologicznym”.

Do udziału w seminariach, organizowanych w duchu idei promowanych przez Polski Instytut Socjologiczny, zapraszają Fundacja Naukowa im. Floriana Znanieckiego, Wydział Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Polskie Towarzystwo Socjologiczne (Oddział Poznański) oraz Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk.

Pozdrawiamy i zapraszamy!
Organizatorzy