• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Aktualności Konferencje » Konferencja: PERSPEKTYWY SPORTU W SPOŁECZEŃSTWIE PONOWOCZESNYM OD WSPÓLNOTY DO KOMERCJALIZACJI

Konferencja: PERSPEKTYWY SPORTU W SPOŁECZEŃSTWIE PONOWOCZESNYM OD WSPÓLNOTY DO KOMERCJALIZACJI

Konferencja: PERSPEKTYWY SPORTU W SPOŁECZEŃSTWIE PONOWOCZESNYM OD WSPÓLNOTY DO KOMERCJALIZACJI
Opublikowano 2 września 2018 w: Aktualności, Konferencje

Sekcja Socjologii Sportu Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Instytut Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego mają zaszczyt zaprosić na: Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. PERSPEKTYWY SPORTU W SPOŁECZEŃSTWIE PONOWOCZESNYM OD WSPÓLNOTY DO KOMERCJALIZACJI, która odbędzie się w dniach 6-7 listopada 2018r. w Gdańsku.

Sport jest nieodłączną częścią zmieniającej się rzeczywistości społecznej. Analiza współczesnego
społeczeństwa musi zatem zawierać pytania o dynamikę sportu. Pytając o perspektywy
współczesnego sportu, organizatorzy odnoszą się zatem do szerszego spektrum działań społecznych umiejscowionych w kulturowych przestrzeniach ponowoczesności.

Ponowoczesność to specyficzny wymiar kultury, mieszczący to, co nowoczesne, z tym, co zostało zmienione, podzielone, skomercjalizowane. W tym wymiarze znajduje się również sport, kultura fizyczna, rekreacja, turystyka, czas wolny. Pytając o perspektywy sportu organizatorzy pytają również o stan badań nad sportem w naukach społecznych. Organizatorzy chcą zaprosić do dyskusji nad perspektywami i wyzwaniami sportu, jego społecznymi, ekonomicznymi, politycznymi wymiarami, miejscem w kulturze czy czasie wolnym człowieka ponowoczesnego.

Konferencja jest otwartą przestrzenią do dyskusji o społecznokulturowych znaczeniach sportu. Do uczestnictwa organizatorzy zapraszają przedstawicieli różnych dyscyplin społecznych i humanistycznych.

Abstrakt referatu (do 200 słów) należy przesłać na adres
e-mail: perspektywysportu@gmail.com 
w terminie do 15 września 2018 roku.

CfP – Perspektywy sportu -zaproszenie