• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Aktualności Komunikaty Sekcji Socjologii Prawa » Zaproszenie na wykład Profesora Michała Kosińskiego pt. “Koniec Prywatności”

Zaproszenie na wykład Profesora Michała Kosińskiego pt. “Koniec Prywatności”

Zaproszenie na wykład Profesora Michała Kosińskiego pt. “Koniec Prywatności”
Opublikowano 19 lutego 2022 w: Aktualności, Komunikaty Sekcji Socjologii Prawa

Szanowni Państwo, 

w imieniu Dyrektor Instytutu Socjologii UJ dr hab. Kai Gadowskiej, prof. UJ mamy przyjemność serdecznie zaprosić Państwa na wykład Profesora Michała Kosińskiego pt. Koniec Prywatności, który odbędzie się w ramach cyklu Spotkań Mistrzowskich Instytutu Socjologii UJ – serii spotkań on-line z wybitnymi przedstawicielkami i przedstawicielami życia naukowego w Polsce i na świecie.

Kilka słów o wykładzie:    

Jednostki, organizacje i społeczeństwa coraz częściej przenoszą się do środowiska cyfrowego. Coraz większa część naszych działań – takich jak kontakty towarzyskie, praca, rozrywka, zakupy, a nawet randki – jest obecnie realizowana poprzez urządzenia i usługi cyfrowe. Takie cyfrowo zapośredniczone działania można łatwo rejestrować, tworząc duże ilości śladów naszych zachowań w sieci. Uzyskane w ten sposób dane są przekazywane do coraz bardziej zaawansowanych algorytmów, co daje bezprecedensową możliwość zrozumienia, przewidywania i wpływania na nasze dalsze zachowanie. Wpływa to w sposób znaczący na życie i doświadczenia jednostek, zmienia kształt społeczeństw i prowadzi do powstania nowych produktów, gałęzi przemysłu i modeli biznesowych. Wiele z tych zmian przynosi korzyści, ale istnieją również wyzwania – począwszy od utraty prywatności po masową propagandę napędzaną sztuczną inteligencją. To na nas spoczywa zobowiązanie, że zbudujemy Globalną Wioskę, a nie świat Mad Max. 

Profesor Michał Kosiński      

Wykład odbędzie się 3 marca br. (czwartek) o godz. 18:00 na platformie MsTeams  link do spotkania: 

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3aEo0Q5uO-wOuj1ZTlOz8Z59kUsjE7vqr8rBCG4tJ1iXw1%40thread.tacv2/1644326947862?context=%7b%22Tid%22%3a%22eb0e26eb-bfbe-47d2-9e90-ebd2426dbceb%22%2c%22Oid%22%3a%2270064893-d07f-40d7-b83b-9fe3b0107d73%22%7d  

kod zespołu: q15cq66 

Michał Kosiński – profesor nadzwyczajny w Graduate School of Business na Uniwersytecie Stanforda. Bada ludzi w środowisku cyfrowym przy użyciu najnowocześniejszych metod obliczeniowych, AI i Big Data. Współautor popularnego podręcznika Modern Psychometrics. Opublikował ponad 90 recenzowanych artykułów w wiodących czasopismach, w tym Nature Scientific Reports, Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), Psychological Science, Journal of Personality and Social Psychology (JPSP), Machine Learning.  Prowadzone przez niego badania były inspiracją m.in. dla twórców okładki The Economist, spektaklu teatralnego z 2014 roku zatytułowanego Prywatność, szeregu wykładów cyklu TED i były omawiane w tysiącach książek, artykułów prasowych, podcastów i filmów dokumentalnych. Uzyskał stopień doktora psychologii na Uniwersytecie Cambridge oraz tytuł magistra z psychometrii i psychologii społecznej. Był stypendystą na Stanford’s Computer Science Department, zastępcą Dyrektora University of Cambridge Psychometrics Centre oraz badaczem w Microsoft Research (Machine Learning Group).  

Więcej informacji na stronie: https://www.michalkosinski.com/curriculum-vitae

Organizator:
Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Współorganizatorzy:
Interdyscyplinarne Centrum Analiz Społeczno-Prawnych UJ
Sekcja Socjologii Prawa Polskiego Towarzystwa Socjologicznego