• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Aktualności » Zaproszenie na 13. Kongres Młodej Socjologii

Zaproszenie na 13. Kongres Młodej Socjologii

Zaproszenie na 13. Kongres Młodej Socjologii
Opublikowano 10 stycznia 2024 w: Aktualności

Szanowni Państwo,

po pięciu latach przerwy Kongres Młodej Socjologii powraca w formie stacjonarnej! Największa i najważniejsza w Polsce studencka konferencja naukowa, dająca przestrzeń młodym osobom badającym społeczeństwo do pochwalenia się swoimi działaniami naukowymi, odbędzie się w tym roku po raz trzynasty w historii.

Kongres Młodej Socjologii jest wydarzeniem organizowanym przez Koło Naukowe Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy z Instytutem Socjologii UJ. Przez trzy dni, od 12 do 14 kwietnia 2024 roku, mury Collegium Broscianum (Kraków, ul. Grodzka 52) staną się forum wymiany wiedzy i doświadczeń osób studiujących oraz doktoranckich z różnych ośrodków naukowych w Polsce i za granicą.

Poprzednie edycje Kongresu pokazały jak różnorodne dziedziny nauk społecznych i humanistycznych mogą łączyć się w staraniach mających na celu dogłębne objaśnienie relacji i praw rządzących złożonym światem stosunków społecznych. W dążeniach tych udział brały dotychczas osoby prelegenckie aktywnie reprezentujące kierunki, takie jak socjologia, antropologia społeczna, religioznawstwo, pedagogika społeczna, psychologia społeczna, prawo czy politologia.

Wygłaszane podczas Kongresu referaty stanowią zwykle pierwsze próby dzielenia się rezultatami swoich badań, często są także prezentacją wyników badań uzyskanych w toku pisania prac dyplomowych lub rozpraw doktorskich. W ten sposób wydarzenie staje się okazją do obserwowania pierwszych kroków stawianych przez osoby zafascynowane badaniami społecznymi.

Serdecznie zapraszamy Państwa, członkinie i członków Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, do odwiedzenia nas w czasie konferencji i wysłuchania wygłaszanych w ramach niej referatów. Bylibyśmy niezmiernie wdzięczni za poinformowanie osób studiujących z Państwa ośrodków naukowych o wydarzeniu, ponieważ jest to dla nich wyjątkowa okazja do poszerzenia wiedzy i poznania nowych perspektyw w socjologii oraz pokrewnych naukach.

Wszystkie bieżące informacje dotyczące wydarzenia zamieszczamy na stronie internetowej Kongresu Młodej Socjologii oraz na portalu Facebook.

Wydarzenie na Facebooku: https://facebook.com/events/s/13-kongres-młodej-socjologii-1/1354292702116755/

Facebook 13. KMS: https://www.facebook.com/13KongresMlodejSocjologii

Strona internetowa: https://kms.confer.uj.edu.pl/

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod adresem e-mailowym: kms@uj.edu.pl

Z poważaniem

Komitet Organizacyjny 13. Kongresu Młodej Socjologii

Załączniki