• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Aktualności Komunikaty: Oddział Łódzki PTS » Z ogromnym żalem zawiadamiamy o odejściu naszej Koleżanki dr hab. Jolanty Lisek-Michalskiej

Z ogromnym żalem zawiadamiamy o odejściu naszej Koleżanki dr hab. Jolanty Lisek-Michalskiej

Z ogromnym żalem zawiadamiamy o odejściu naszej Koleżanki dr hab. Jolanty Lisek-Michalskiej
Opublikowano 3 stycznia 2019 w: Aktualności, Komunikaty: Oddział Łódzki PTS

Z ogromnym żalem zawiadamiamy o odejściu naszej Koleżanki dr hab. Jolanty Lisek-Michalskiej – członkini Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Socjologicznego oraz Sekcji Metodologii Badań Społecznych PTS, wieloletniej pracowniczki Katedry Metod i Technik Badań Społecznych Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego, współpracowniczki CBOS.

Nasza Koleżanka była ekspertką w zakresie badań fokusowych, którymi zajmowała się w praktyce oraz prowadziła teoretyczne i etyczne rozważania nad ich zastosowaniem. Tej tematyki dotyczyła także jej książka habilitacyjna „Badania fokusowe. Problemy metodologiczne i etyczne.” (Łódź: 2013, Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego), która była podstawą do nadania jej tytułu naukowego doktora habilitowanego w 2015 roku. W ostatnich latach zainteresowała się problematyką dotyczącą trudności metodologicznych, praktycznych i etycznych  badań osób starszych. Swoją karierę naukową poświęciła kontynuowaniu dobrych tradycji łódzkiej szkoły metodologicznej.

Dr hab. Jolanta Lisek-Michalska była zaangażowanym dydaktykiem i miała doskonały kontakt ze studentami. Do dziś w Pracowni Badań Fokusowych wisi kartka napisana przez studentów: „Kochamy panią Lisek! Studenci drugiego roku socjologii”.

Będzie nam Jej bardzo brakować.

Rodzinie składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Pogrzeb naszej Koleżanki odbędzie się w najbliższy poniedziałek (7 stycznia 2019 r.) o godz. 14:30 na Cmentarzu Komunalnym „Doły” w Łodzi (aleja Grzegorza Palki 9, 91-725 Łódź).

 

W imieniu Zarządu Oddziału Łódzkiego PTS

Sylwia Męcfal