• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Aktualności » Wyniki konkursu Sekcji Antropologii Społecznej PTS 2021

Wyniki konkursu Sekcji Antropologii Społecznej PTS 2021

Wyniki konkursu Sekcji Antropologii Społecznej PTS 2021
Opublikowano 19 stycznia 2022 w: Aktualności

Miło nam przekazać werdykt jury konkursu Sekcji Antropologii Społecznej PTS (SAS PTS) na najlepsze badanie antropologiczne roku 2021 (monografia).

Nagrodę przyznano monografii „Encounters across Difference. Tourism and Overcoming Subalternity in India” autorstwa Natalii Bloch (Lexington Books, 2021).

Ponadto, jury wyróżniło trzy monografie:

Barbara Bossak-Herbst „Warszawska enklawa. Świat społeczny wyścigów konnych na Służewcu” (Oficyna Naukowa 2020),

Ewa Kopczyńska „Jedzenie i inne rzeczy. Antropologia zmiany w systemach żywnościowych” (Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego 2021),

Katarzyna Waniek „Ucieczka jako przyczyna mobilności Europejczyków. Socjolingwistycznie ugruntowana analiza procesów społecznych w relacjach autobiograficznych” (Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 2020).

Pełny tekst werdyktu przesyłamy w załączeniu.

Gratulujemy autorkom nagrodzonej i wyróżnionych prac, dziękujemy wszystkim autorkom i autorom, redaktorkom i redaktorom prac zgłoszonych, a także osobom, które zgłosiły prace do konkursu.

Mamy nadzieję, że konkurs SAS PTS przyczynia się do umocnienia pozycji antropologii społecznej i do lepszej znajomości badań i publikacji antropologicznych. Planujemy serię wydarzeń poświęconych książkom i artykułom nagrodzonym i wyróżnionym w tej i poprzednich edycjach konkursu.

Zachęcamy do śledzenia wydarzeń Sekcji i do udziału w organizowanych przez SAS PTS grupach i spotkaniach podczas Ogólnopolskiego Zjazdu Socjologicznego w Warszawie: https://zjazdpts.pl

Załączniki