• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Aktualności Komunikaty Sekcji Antropologii Społecznej » Wyniki konkursu SAS PTS na najlepsze badanie antropologiczne roku 2022

Wyniki konkursu SAS PTS na najlepsze badanie antropologiczne roku 2022

Wyniki konkursu SAS PTS na najlepsze badanie antropologiczne roku 2022
Opublikowano 19 stycznia 2023 w: Aktualności, Komunikaty Sekcji Antropologii Społecznej

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy,

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że znane już są wyniki konkursu Sekcji Antropologii Społecznej PTS (SAS PTS) na najlepsze badanie antropologiczne roku 2022 (w tej edycji przedmiotem konkursu były artykuły opublikowane w latach 2021 i 2022).

Nagrodzony został artykuł Sylwii Urbańskiej pt. „(Nie)mobilność, zamieszkiwanie oraz płeć w praktykach i dyskursach rozwodu w wiejskiej społeczności rolniczej gminy wschodniego Mazowsza”, który ukazał się w najstarszym polskim etnologicznym czasopiśmie Ludw2021 roku.

Wyróżnienie otrzymał artykuł Katarzyny Gawlicz i Zsusy Millei pt.   

„Critiquing the use of children’s voice as a means of forging the community in a Polish democratic school” opublikowany w czasopiśmie Ethnography and Education w 2022 roku.

Gratulujemy serdecznie Autorkom nagrodzonej i wyróżnionej prac!

Pełny tekst werdyktu wraz z informacjami o wszystkich nadesłanych pracach i uzasadnieniami jury, które obradowało w składzie: Monika Baer, Natalia Bloch, Ewa Kopczyńska, Marta Olcoń-Kubicka, – znajdą Państwo w załączeniu.

A wszystkich Państwa zapraszamy na naszą stronę fb i na stronę blogu, gdzie można dowiedzieć się więcej nie tylko o konkursie, ale i innych aspektach działalności Sekcji.

Pozdrawiamy serdecznie,

Zarząd SAS PTS

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100079714761320

Blog: http://antropologiasekcja.blogspot.com

Załączniki