• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Uncategorized » SocjoPercepcja: Społeczne wytwarzanie pandemii: w jaki sposób współkreujemy koronawirusa?

SocjoPercepcja: Społeczne wytwarzanie pandemii: w jaki sposób współkreujemy koronawirusa?

SocjoPercepcja: Społeczne wytwarzanie pandemii: w jaki sposób współkreujemy koronawirusa?
Opublikowano 15 listopada 2020 w: Uncategorized

Oddział Wrocławski serdecznie zaprasza do udziału w listopadowym spotkaniu SocjoPercepcji pt. Społeczne wytwarzanie pandemii: w jaki sposób współkreujemy koronawirusa? – 22 listopada godz. 17:00.

Choć koronawirus jest zjawiskiem biologicznym, jego wpływu na sposób funkcjonowania społeczeństwa nie można rozpatrywać wyłącznie w kategoriach zarazy, która burzy porządek społeczny niezależnie od naszej woli. W sensie socjologicznym, Covid-19 jest raczej tym, za co go uważamy. Na tej podstawie rekonfigurujemy nasze praktyki społeczne, zmieniamy charakter relacji z innymi i odciskamy piętno na sferze ekonomicznej. Z tego samego powodu w cieniu walki z pandemią pojawiają się sceptycy i wyznawcy teorii spiskowych. Wreszcie, na tym samym gruncie podejmujemy decyzje, które sprawiają, że pandemia nie ustaje, a zakażonych osób bardzo szybko przybywa. O tych trzech kwestiach – wpływie koronawirusa na porządek społeczny, rozprzestrzenianiu się teorii spiskowych oraz modelach matematycznych, które symulują ludzkie zachowania i pozwalają oszacować aktualne tempo rozprzestrzeniania się wirusa – będziemy rozmawiać podczas listopadowej SocjoPercepcji. 

Gośćmi Dawida Krysińskiego będą: 
dr hab. Barbara Pabjan (Uniwersytet Wrocławski, MOCOS)

prof. Tyll Krüger (Politechnika Wrocławska, MOCOS)

dr hab. prof. UWr Adam Mrozowicki (Uniwersytet Wrocławski)

Spotkanie odbędzie się na zoomie -> https://zoom.us/j/93038241195?pwd=L3FqMW1ta0d0T2ZDRGJPRTZzL25MZz09