• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Konferencje » Konferencja: Zapomniane dziedzictwo kulturowe polskiej emigracji po roku 1939

Konferencja: Zapomniane dziedzictwo kulturowe polskiej emigracji po roku 1939

Konferencja: Zapomniane dziedzictwo kulturowe polskiej emigracji po roku 1939
Opublikowano 13 czerwca 2016 w: Konferencje

Katedra Teorii Kultury i Sztuki KUL wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Naukowych ma zaszczyt zaprosić na interdyscyplinarną konferencję Zapomniane dziedzictwo kulturowe polskiej emigracji po roku 1939, która odbędzie się 15 listopada br.  w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w  Lublinie.

Wybuch II wojny światowej stał się ważną cezurą we współczesnej historii Polski. Wielu twórców zostało zmuszonych do wyjazdu z kraju i pozostania w różnych częściach świata. Ich losy i dokonania nie zawsze zdobyły rozgłos. Wprost przeciwnie. Wielu zostało zapomnianych, a ich spuścizna uległa zniszczeniu lub trafiła do archiwów, prywatnych zbiorów bądź mniej znanych muzeów. Również twórczość, która zdobyła uznanie, nie zawsze została dostatecznie opisana. Podejmowanie tej tematyki było utrudnione zarówno przez trwające po wojnie oddzielenie Polski od Zachodu jak też cenzurę w kraju. Do dziś jednak wiedza na ten temat zawiera wiele „białych plam”. Celem konferencji jest zatem ukazanie ważnego, a zarazem zapoznanego dziedzictwa polskiej kultury tworzonej na obczyźnie od II wojny światowej.

Zgłoszenia wraz abstraktem referatu należy nadsyłać do 15 września 2016 na adres rzajac@kul.pl

Więcej informacji:

https://www.kul.pl/files/723/public/Instytut/konferencja_zapomniane_dziedzictwo_2016.pdf