• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

UWAGA: OK PTS przedłuża nabór do konkursu

UWAGA: OK PTS przedłuża nabór do konkursu
Opublikowano 29 kwietnia 2021 w: Aktualności, Komunikaty: Oddział Krakowski PTS

ODDZIAŁ KRAKOWSKI POLSKIEGO TOWARZYSTWA SOCJOLOGICZNEGO OGŁASZA KONKURS NA NAJLEPSZY PODCAST O TEMATYCE SOCJOLOGICZNEJ W ROKU 2021

Mija rok od ogłoszenia ogólnoświatowej pandemii. Dla socjologów i socjolożek to czas przeformułowania dotychczas używanych koncepcji, tematów, narzędzi badawczych. Wraz z COVID-19 ruszyła lawina danych i raportów pokazujących albo zapowiadających skalę nowych wyzwań i problemów.

Jako Oddział Krakowski PTS chcemy się skupić na tym, co wymyka się publikowanym statystykom, co pozostaje wciąż niewidoczne albo ignorowane w głównym nurcie badań społecznych nad pandemią, albo od czego pandemia odwraca uwagę mediów, opinii publicznej, władz. “Przeoczone w pandemii” – sytuacje, zjawiska, ludzie, miejsca, sposoby radzenia i nieradzenia sobie w pandemii, z pandemią lub pomimo pandemii.

Proponujemy, by zgłaszane do konkursu podcasty socjologiczne przyglądały się właśnie tym różnorodnym, nieoczywistym i zaskakującym przeoczeniom, angażując równocześnie współczynnik humanistyczny i teorie socjologiczną do zrozumienia i wyjaśnienia marginesów pandemii.  

Załączniki