• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Aktualności Komunikaty Sekcji Antropologii Społecznej » Sympozjum SAS PTS: Antropologia w stanie wyjątkowym

Sympozjum SAS PTS: Antropologia w stanie wyjątkowym

Sympozjum SAS PTS: Antropologia w stanie wyjątkowym
Opublikowano 28 czerwca 2021 w: Aktualności, Komunikaty Sekcji Antropologii Społecznej

Szanowni Państwo,

Koleżanki i Koledzy,

Zapraszamy do zgłaszania propozycji referatów w ramach Sympozjum SAS PTS, które odbędzie się w Warszawie 27-28 września 2021 r. (przy sprzyjających okolicznościach epidemicznych).

Sympozjum odbędzie się pod hasłem “Antropologia w stanie wyjątkowym”. Zapraszamy do zgłaszania propozycji referatów mieszczących się w kilku szerokich blokach zagadnień:

-Historia szeroko pojętej antropologii w Polsce

-Instytucjonalne ukorzenienia/wykorzenienia antropologii

-Paradygmaty wiedzy w antropologii

-Problematyka badawcza

-Badania etnograficzne: metody, podejścia, etyka

-Nauczanie antropologii

-Antropologia i antropolodzy jako część społeczeństwa

Oprócz kilku sesji z referatami przewidujemy okrągły stół o stanie dyscypliny z zaproszonymi gośćmi lub sesję z laureatami nagrody SAS PTS. Sympozjum będzie współorganizowane przez Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Pracownię Etnograficzną im. Witolda Dynowskiego.

Zgłoszenia propozycji referatów prosimy przesyłać na adres saspts2021@gmail.com do 5 lipca 2021 r. Autorki i autorów przyjętych zgłoszeń powiadomimy w ciągu dwóch tygodni od terminu nadsyłania zgłoszeń.

Z poważaniem,

Zarząd SAS PTS

Załączniki