• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Aktualności » Sekcja Socjologii Dzieci i Dzieciństwa PTS: Mapowanie childhood studies w Polsce 

Sekcja Socjologii Dzieci i Dzieciństwa PTS: Mapowanie childhood studies w Polsce 

Sekcja Socjologii Dzieci i Dzieciństwa PTS: Mapowanie childhood studies w Polsce 
Opublikowano 22 listopada 2023 w: Aktualności

15 grudnia 2023 w Pracowni Duży Pokój w Warszawie nowo powstała Sekcja Socjologii Dzieci i Dzieciństwa PTS organizuje spotkanie sieciujące „Mapowanie childhood studies w Polsce”. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane studiami nad dzieciństwem do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu i do zgłaszania wystąpień.

Celem spotkania jest integracja osób ze środowiska akademickiego i pozaakademickiego zainteresowanych społecznymi badaniami z dziećmi. Spotkanie podzielone będzie na część seminaryjną i warsztatową.

Podczas części seminaryjnej zastanowimy się jak idea childhood studies rezonuje w polskiej praktyce badawczej, jak wspiera eksplorację różnych obszarów obecności dzieci i dziecka oraz przestrzeni wytwarzania wiedzy o dzieciństwie jako społecznym fenomenie. Chcemy zobaczyć, jak styki między childhood studies i innymi obszarami produkowania społecznej wiedzy generują nowe rozumienia, problematyzacje, krytyczne reinterpretacje kluczowych dla studiów nad dzieciństwem pojęć takich, jak np. sprawczość, podmiotowość i partycypacja. Osoby chcące zaprezentować swoje badania, otworzyć wątki do dyskusji wokół powyższych haseł, zaproponować ciekawie postawione pytania czy intrygujące problematyzacje, które warto rozwijać w ramach naszych dalszych działań, zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń 15 minutowych wystąpień do 30 listopada 2023.

Część druga spotkania została pomyślana jako aktywność sieciująca. Celem warsztatu będzie zwizualizowanie połączeń w teoriach oraz działaniach uczestniczek i uczestników konferencji. Nie ma potrzeby wysyłania zgłoszeń na tą część seminarium.

Spotkanie zakończymy prezentacją i dyskusją na temat poradnika o tym jak rozmawiać z dziećmi i o dzieciach.

Call for Papers -> terminy

30. 11. 2023 r. – termin wysyłania abstraktu (maksymalnie 300 słów) na adres mailowy sekcji

04. 12. 2023 r. – informacja o akceptacji wystąpienia

06.12. 2023 r. – ogłoszenie programu

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA OPISANE SĄ W PONIŻSZYM PLIKU PDF

Załączniki