• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Aktualności » Międzynarodowa konferencja ”How do we feel about democracy? Results of the European Social Survey”

Międzynarodowa konferencja ”How do we feel about democracy? Results of the European Social Survey”

Międzynarodowa konferencja ”How do we feel about democracy? Results of the European Social Survey”
Opublikowano 27 stycznia 2023 w: Aktualności

Szanowni Państwo,

mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w międzynarodowej konferencji ”How do we feel about democracy? Results of the European Social Survey”. Będzie ona poświęcona prezentacji wyników 10. edycji badania „Europejski Sondaż Społeczny” (ESS). Konferencja odbędzie się 3 lutego 2023 r. w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica przy ul. Nowy Świat 72 w Warszawie. Początek o godz. 9.00.

Konferencję poświęcimy jednemu z problemów zbadanych podczas tej edycji ESS, tzn. temu, jak Europejczycy postrzegają i oceniają funkcjonowanie demokracji. Konferencja będzie okazją, żeby w gronie uznanych badaczy z wielu zagranicznych ośrodków naukowych porozmawiać o kondycji demokracji, a także zagrożeniach i wyzwaniach przed nią stojących. Wykład inaugurujący pt. „Is there a crisis of democracy in Europe?” wygłosi prof. Hanspeter Kriesi z Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji (EUI). W trakcie konferencji odbędą się też inne wydarzenia, między innymi dyskusja okrągłego stołu „How do we feel about democracy?” i prezentacja wyników 10. edycji badania ESS w zakresie postaw wobec demokracji. Szczegółowy program konferencji zamieszczony jest na stronie internetowej projektu: https://ess.ifispan.pl/konferencja/

W konferencji można wziąć udział osobiście lub online, korzystając z transmisji Zoom. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejszą rejestrację przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego: https://forms.gle/3iWkPnJibwLDrp5t8

Link do transmisji zoom zostanie wysłany na adres email wskazany w formularzu zgłoszeniowym. Konferencja odbędzie się w języku angielskim.

Z poważaniem,

Dr Michał Kotnarowski

Narodowy Koordynator projektu ESS

Instytut Filozofii i Socjologii PAN