• Polski
  • English

Aktalności i komunikaty

STRONA GŁÓWNA» Aktualności i komunikaty» Aktualności » Komunikat II Konferencji “Nowe migracje, nowe narracje”

Komunikat II Konferencji “Nowe migracje, nowe narracje”

Komunikat II Konferencji “Nowe migracje, nowe narracje”
Opublikowano 17 kwietnia 2024 w: Aktualności

Szanowni Państwo
Przypominamy uprzejmie, że termin zgłaszania abstraktów na konferencję “Nowe migracje, nowe narracje. Współczesne doświadczenie migracji: wzory-strategie-konteksty” mija 21 kwietnia 2024. Konferencja organizowana jest przez Katedrę Socjologii Kultury i Zmian Społecznych IS UKEN oraz WH AGH i odbędzie się w dniach 27-28 czerwca 2024 w Krakowie .

Wydarzenie skierowane jest do badaczek i badaczy migracji i procesów z nią związanych, którzy widzą potrzebę „opowiedzenia” migracji na nowo. Widzimy wśród nich socjologów, psychologów, antropologów, historyków, muzealników oraz przedstawicieli i przedstawicielki innych dyscyplin naukowych (włączając nauki o sztuce, literaturze czy filmie), a także praktyków życia społecznego zaangażowanych w relacje z migrantami.
Planujemy konferencję jako projekt otwarty i oczekujemy także innych tematów ukazujących migracje w nowym świetle i nowej perspektywie.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdą Państwo w dołączonym zaproszeniu i ogłoszeniu konferencyjnym, a także na stronie internetowej konferencji: https://wh.agh.edu.pl/konferencja-nowe-migracje-nowe-narracje-wspolczesne-doswiadczenie-migracji-wzory-strategie-konteksty/

Formularz zgłoszenia: https://forms.office.com/e/nGzhrrwb37

Strona wydarzenia w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/events/1386477388737598?ref=newsfeed

Patronami wydarzenia są:

Oddział Krakowski, Polskie Towarzystwo Socjologiczne

Centrum Wielokulturowe w Krakowie Fundacja IB Polska

Sekcja Socjologii Migracji PTS

Prosimy o rozesłanie informacji o konferencji wśród Pracowników i Pracowniczek Państwa wydziału/instytutu a także podzielenie się nią z uczestnikami szkół doktorskich.

Z poważaniem

dr Łucja Kapralska – Wydział Humanistyczny AGH

dr Anna Fiń – Instytut Socjologii UKEN

Załączniki