• Polski
  • English

News

HOME» News» Uncategorized » Opowieści niesamowite? Doświadczenia terenowe badaczek męskości i nie tylko

Opowieści niesamowite? Doświadczenia terenowe badaczek męskości i nie tylko

Opowieści niesamowite? Doświadczenia terenowe badaczek męskości i nie tylko
Published 26 October 2020 in: Uncategorized

Dyskusja Sekcji Socjologii Płci PTS wokół artykułu Katarzyny Wojnickiej

Jak kształtują się relacje między badaczką a badanymi, gdy ci są cis-heteroseksualnymi białymi mężczyznami z klasy średniej? Jaką rolę pełni gender w interakcjach w badaniach terenowych, dotyczących kulturowych kontekstów re/produkowania męskości? W jaki sposób intersekcjonalny status badaczki, konstytuowany przez seksualność, narodowość i klasę społeczną, komplikuje się w różnych krajach i jak wpływa on na relacje władzy w procesie badawczym?

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane przez Sekcję Socjologii Płci Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, tym razem wokół artykułu Katarzyny Wojnickiej pt. ‘Sex and the Fieldwork: Gender, Sexuality, Nationality, and Social Class in Research on European (Heterosexual) Men‘ (International Journal of Qualitative Methods, 2020).
W trakcie spotkania Autorka opowie o władzy, wykluczeniu i nierówności w swoich doświadczeniach z różnych projektów w Polsce, Szwecji i Wielkiej Brytanii, poświeconych praktykom i wzorom męskości. W dyskusji wokół tekstu liczymy również na zaangażowanie publiczności i opowieści o genderowych doświadczeniach z własnych badań terenowych.

Tekst do pobrania jest na stronie czasopisma: https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/1609406920938964

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Leszczyńska – członkini Zarządu Sekcji Socjologii Płci.

Katarzyna Wojnicka, doktorka socjologii, pracuje w Instytucie Socjologii i Wiedzy o pracy oraz Centrum Badań Europejskich na Uniwersytecie Goeteborskim w Szwecji. Zajmuje się m.in. krytycznymi studiami nad mężczyznami i męskościami, głównie w perspektywie ruchów społecznych oraz w kontekście migracji. Mieszka w Europie.

Spotkanie odbędzie się online na platformie zoom.us. w dniu 28 października o godz16.00. Link do wydarzenia:
https://zoom.us/j/99389816584?pwd=bGl1ZEpHdk5SRmo2UjE5Vk9GbXZVdz09

Meeting ID: 993 8981 6584
Passcode: u3EVE5

Więcej informacji dostępnych na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/369547167729339/