- Polskie Towarzystwo Socjologiczne | 00-330 Warszawa, ul. Nowy Świat 72; tel. 22 826 77 37 - https://pts.org.pl -

Cykl spotkań: SocjoPercepcja

Debaty socjologów, prowadzone poza murami uczelni, mają już sporą tradycję. Wrocławski oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego organizował w latach 2011-2014 spotkania odbywające się we wrocławskiej kawiarni Literatka i zatytułowane „O socjologii z Literatką”. W roku 2015 zmieniły one  formułę i miejsce spotkań. Rozpoczęto cykl „Socjologicznych niedziel w Panato Cafe”, który realizowano do maja 2018.

Dotychczasowe wydarzenia obejmowały szeroki wachlarz tematów. Prezentowano nowe publikacje  i  badania istotne dla bieżących problemów społecznych, których autorami byli socjologowie oraz socjolożki z wrocławskiego i innych ośrodków akademickich. Stawały się one okazją do dyskusji badaczy ze słuchaczami.

Nadszedł czas na kolejną zmianę. Mamy nadzieję, że zainspiruje ona nowe, interesujące dysputy oraz zachęci do namysłu nad problemami współczesnego świata w różnych odsłonach. Nowy cykl  będzie zatytułowany „SocjoPercepcja”, czym nawiązuje do przyjmowania, przyswajania sobie czegoś, do zachęcania i ułatwiania przyswajania wiedzy o zjawiskach społecznych. Jednocześnie, „Recepcja” to nazwa nowej przestrzeni, otwartej przez Strefę Kultury Wrocław w podwórku przy ulicy Ruskiej 46.

Nowością rozpoczynającego się cyklu jest intensywna współpraca między instytucjami kultury we Wrocławiu. Obok Strefy Kultury Wrocław partnerem merytorycznym naszego projektu będzie Muzeum Współczesne Wrocław. Z muzeum będziemy nie tylko organizować niedzielne „SocjoPercepcje”, ale przygotowujemy również „SocjoPercepcję w Muzeum” – oprowadzania, w trakcie których socjologowie będą towarzyszyć zwiedzającym wystawę i opowiadać o niej, eksponując o wiele bardziej  społeczną niż artystyczną perspektywę.

Już dziś zapraszamy w każdą przedostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 17:00 do „Recepcji” w podwórku przy ulicy Ruskiej. 21 października 2018 porozmawiamy o reformach w edukacji i ich skutkach, 18 listopada odniesiemy się do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 16 grudnia poruszymy kwestię pamięci i mniejszości żydowskiej, a 20 stycznia 2019 planujemy dyskusję o doświadczeniach opiekunek osób starszych w Polsce i Niemczech.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zapraszamy!