- Polskie Towarzystwo Socjologiczne | 00-330 Warszawa, ul. Nowy Świat 72; tel. 22 826 77 37 - https://pts.org.pl -

Konferencja: Strażnicy ładu medialnego: KRRiT i RMN. Cele zadania i praktyka

Fundacja im. Stefana Batorego i Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych zapraszają do udziału w konferencji „Strażnicy ładu medialnego: KRRiT i RMN. Cele zadania i praktyka”. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2016 r. (czwartek) w godzinach 10.00-13.00 w sali konferencyjnej im. Jerzego Turowicza w siedzibie Fundacji przy ul. Sapieżyńskiej 10a.

Podczas konferencji chcemy porozmawiać o dotychczasowych doświadczeniach związanych z funkcjonowaniem instytucji regulujących polski rynek mediów i scenariuszach na przyszłość, granicach interwencji państwa w ład medialny oraz o wpływie obywateli na wyłanianie i funkcjonowanie tych instytucji. Okazją do rozmowy na ten temat jest przeprowadzony przez Fundację Batorego we współpracy z Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych monitoring wyboru członków do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych, którego wyniki będziemy chcieli również przedstawić.

Celem monitoringu jak i konferencji jest przybliżenie opinii publicznej roli i zadań obydwu instytucji oraz sposobu wyłaniania ich członków.

W załączeniu znajdą Państwo  program konferencji.

Prosimy o rejestrowanie się do dnia 6 grudnia 2016 r. na stronie http://straznicymediow.evenea.pl/ [1] lub potwierdzenie obecności mailem na adres op@batory.org.pl [2]

Zaproszenie_konferencja_8.12.2016 [3] Program_8.12_ [4]

Załączniki